Активность: все открытые посты по тегу
без політики
(новые сверху), стр 3

1 2
3
4

Як морфій, кокаїн і гашиш змінювали героїв української літератури (часть 1)

Протестні рухи й естетичні революції здебільшого підносять гасло нового бачення світу, і це нове бачення, формування іншої естетичної свідомості має не в останню чергу постати завдяки вживанню доступних у той чи інший час наркотичних речовин. Так було, зокрема, і на початку ХХ століття, коли модерністи-бодлеріанці захопилися розкошами "штучного раю".
Українські письменники усім цим тоді пильно переймалися. Тут було й епатування ненависних обивателів, і данина моді, й наголошення розриву з надмірним моралізмом літературних батьків.
Кокаїн
Мабуть, найпослідовнішим і найвитонченішим співцем квітів зла у наркотичних парадизах був у нас Максим Рильський. У десяті роки він належав до такого собі "товариства поетів-антропофагів", юних бунтарів, що сповідували епатаж, дендизм, звірялися у своїй любові до гріха й "отрутної" краси. Серед київської золотої молоді, як свідчив Рильський уже в написаних через багато десятиліть підрадянських мемуарах, модним тоді став кокаїн, що змінив ефіроманію попередніх ґенерацій. У кожному мистецькому поколінні були свої уподобання й моди: коли Теофіль Готьє описував декадентський "клуб гашишистів", то Шарль Бодлер уславлював опіумні видива. Молодий Максим Рильський утверджувався якраз в амплуа бодлеріанця: про це свідчить і його рання автобіографічна проза. Водночас ці оповідання, що друкувалися переважно в київському модерністському журналі "Українська хата", засвідчують і вміння майбутнього метра вітчизняного неокласицизму зберігати щодо модних захоплень певну іронічну дистанцію.
Роль, епатажна манера поведінки тут іноді ставали важливішими, ніж серйозні маніфести. Костюм, зовнішність сприймалися у відповідно зорієнтованому середовищі як частина літературної діяльності.
Опіум
У десяті роки минулого століття серед київських "антропофагів" та їхніх симпатиків дуже популярним став російський переклад знаменитої автобіографічної книжки Томаса де Квінсі "Сповідь англійського пожирача опіуму". Цитатною "квіткою зла" у поезії Максима Рильського стає "небесно-синій мак". І опіуму дим у мертвий час півночі По келії пливе, і в тьмі його встають Лиця незнаного ясні недвижні очі, І заворожують, і світять, і зовуть… Це з вірша "В високій келії самотньо таємничій", уміщеного в збірці 1926 р. "Під осінніми зорями". А поезію "Каламутні води", що мала входити до задуманого циклу "Отрута", автор так ніколи й не оприлюднив. Присвята "Золотокосому Жені-піаністові" ніби натякає на якийсь реальний спогад: Я пам'ятаю ті блаженні муки - І залізниці темно-синій дим. Я пам'ятаю, як тремтячі руки Виймали пляшку з ядом чарівним. Цикл мав стосуватися "отрутного" досвіду молодих бунтівливих шукачів заборонених гріховних насолод. У всьому цьому багато епатажності, бажання водночас і привернути до себе увагу, і провести демаркаційну лінію між своєю ґенерацією й поколінням батьків, розмежуватися з безнадійними філістерами, яким небачена врода, що являється в опіумному диму, незрозуміла й чужа. Звичайно ж, досвід розширення свідомості цікавив не лише поетів. Адже початок століття став добою ціннісного хаосу, розхитування усіх основ і засад, тож втеча від неприйнятної, тривожної й травматичної реальності була особливо бажаною.
Морфій
У роки непу, тобто в середині двадцятих, ще функціонував чорний ринок, що реагував на запити споживачів. Розповсюджувачі наркотиків з'являються, скажімо, у блискучому романі Віктора Домонтовича "Доктор Серафікус". В інтер'єрі ресторану в центрі Києва, оформленого в східному стилі, з султанами, напівголими одалісками й пишновеличними павами, привертали увагу трохи дивоглядні відвідувачі: "Між столиками каварні ходили якісь невизначені підозрілі особи: юнаки в пальтах з підведеними комірами і з зеленими виснаженими обличчями дідів та діди в довгих чорних сурдутах пасторів з рожевими обличчями юнаків. І ті, й ті мали вигляд театральних убивць із непершорядної сцени. Вони нахилялись до вуха тих, що сиділи за столиками, і пошепки пропонували кокаїн і морфій". Зрозуміло, що зі згортанням непу й цілковитою забороною приватного бізнесу цей підпільний ринок коли й продовжував існувати, то у непорівнянно менших масштабах.
Джерелом заборонених насолод завжди був Схід. Валер᾿ян Підмогильний, ще один класик літератури двадцятих, вважає за потрібне детально розказати про походження банки з гашишем, яку випадково отримав його персонаж. У "Повісті без назви", що її Підмогильний писав уже в тридцяті в очікуванні неминучого арешту, йдеться про доволі часто тоді аналізовану ситуацію так званого філософського самогубства.
Гашиш
Герой цілковито розчарований у всіх життєвих цінностях, співіснувати з радянською дійсністю йому непросто. Коли гине його брат-революціонер, серед отриманих у спадок речей знаходить банку з незрозумілим написом "Bandja". Порившись у словниках, спадкоємець з᾿ясував, що став власником чималої кількості гашишу. Коли при початку ХХ століття, в п'янкій атмосфері раннього українського модернізму, принадність небесно-синього наркотичного маку, цієї символічної квітки зла, змушувала забувати про гірке похмілля, то в похмурій атмосфері вже сталінських часів, герой Валер᾿яна Підмогильного добре знає про неминучість тяжкої реакції, якою платить за хвилеву насолоду. Але готовий прийняти страждання, аби мати змогу хоч ненадовго втекти від осоружної реальності. Він також певен, що викуривши останню цигарку, спорожнивши заповітну банку, остаточно втратить смак до життя. Ритуал самогубства у нього заздалегідь детально розроблений. Повість зосталася незавершеною, бо автора арештували як ворога народу. А "остання цигарка" стала в такому контексті похмурою метафорою трагічного міжчасся. При кінці ХХ віку українська культура знову переживає велику революційну трансформацію. І в перше порадянське десятиліття інтерес до заборонених тем, сюжетів, до різноманітних перверсій (Юрій Андрухович навіть виніс це принадне слово у заголовок свого гучного роману) просто зашкалював. Чого тільки не пробували, до прикладу, герої Тараса Прохаська! Вони ще й теоретизують про переваги наркотичного бачення, про вплив марихуани та змагання з "рефреймінґу канабієнзі". Світ, сприйнятий у насвітленні такого досвіду, справді зовсім інакший, про життєподібність і пізнаваність уже навіть не йдеться. А колекція вражень від дійсності стає неймовірно барвистою й розмаїтою.

Анекдот про Вакарчука (даже не анекдот, а реальная история). +цена на газ

У нас в селе есть ферма (ну еще как-то сохранилась, не всё разворовали). На ферме есть отдельные загородки для молочных коров, для мясных, для свиней, для малых свиней, для больших свиней. И недельку назад привезли туда бычка для осеменения. Ну бычок такой шо аж ого-го. такой как трахтер. Огромный, с большущими яйцами Определили его к таким же расплодным осеменительным бычкам. Он (тот что приехал не давно) на фоне других выглядит как гэракл. Мощный, мясистый, с большим ***, с большущими яйцыми. Остальные бычки обращаются к нему - давай знакомится, как тебя зовут? - называйте меня Святослав-Яйцеслав. Через пару дней у нас в селе был дождь, гром, молнии, сильный ветер. Бычки которые паслись на поле в панике стали бегать туда-сюда... И в этой суматохе Святослав-Яйцеслав, перепрыгивая через забор, оставил там свои причандалы. А они у него были такие огромные, блестящие, ну прям золотые... Перевели его к мясным породам бычков. А он такой большой, мощный, но уже без причандалов. Мясные бычки спрашивают его: - ты кто такой?, откуда взялся?, как тебя зовут? - называйте меня просто Славик. - вздыхая, проговорил бывший Святослав-Яйцеслав. (анекдот старый, бородатый, но возможно кто-то улыбнётся). +цена на газ

УКАЗ №4972019 Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету

Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету
З метою забезпечення максимального покриття території України мережами рухомого (мобільного) зв’язку третього та четвертого поколінь, надання широкосмугового доступу до Інтернету, отримання повсюдно громадянами України переваг та можливостей цифрового світу, насамперед у сферах освіти, медицини, електронної комерції, адміністративних послуг, розвитку електронної демократії постановляю: 1. Затвердити заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету (додаються). 2. Кабінету Міністрів України у взаємодії з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, забезпечити: здійснення заходів з покращення доступу до мобільного Інтернету, затверджених цим Указом, та щомісячне інформування Президента України про стан їх виконання; прийняття актів, необхідних для реалізації цього Указу. 3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
8 липня 2019 року
ЗАХОДИ з покращення доступу до мобільного Інтернету
1. Визначити до 1 серпня 2019 року умови сумісного функціонування радіоелектронних засобів спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України із радіоелектронними засобами мереж мобільного зв’язку третього та четвертого поколінь загальних користувачів радіочастотного ресурсу України в діапазонах радіочастот 790 - 960 МГц. 2. Вжити до 1 серпня 2019 року заходів щодо вивільнення радіочастотного ресурсу України у діапазоні радіочастот 790 - 862 МГц для впровадження систем рухомого (мобільного) зв’язку третього та четвертого поколінь. 3. Визначити до 1 жовтня 2019 року строки та умови вивільнення радіочастотного ресурсу України в діапазонах радіочастот 880 - 915 МГц, 925 - 960 МГц спеціальними користувачами радіочастотного ресурсу України. 4. Вжити до 1 жовтня 2019 року заходів щодо усунення фрагментації радіочастотного ресурсу України у діапазонах радіочастот 824 - 960 МГц для впровадження систем рухомого (мобільного) зв’язку третього та четвертого поколінь. 5. Сприяти впровадженню нових радіотехнологій третього та/або четвертого поколінь, у тому числі шляхом: зміни Плану використання радіочастотного ресурсу України у разі прийняття рішення про можливість дострокового впровадження нової радіотехнології; видачі та переоформлення в установленому порядку на об’єктивній, пропорційній та прозорій основі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в діапазоні 790 - 960 МГц, забезпечивши гармонізоване з Європейським Союзом використання радіочастот у зазначеному діапазоні та конкурентні умови на ринку надання послуг рухомого (мобільного) зв’язку.
Керівник Офісу Президента України
А.БОГДАН

Зеленский надеется, что за год война на Донбассе завершится

Президент Украины Владимир Зеленский выразил надежду, что за год война на Донбассе завершится.
Как передает корреспондент УНИАН, об этом Зеленский заявил во время совместной с президентом Европейского Совета Дональдом Туском и председателем Еврокомиссии Жан-Клодом Юнкером пресс-конференции в Киеве. «Мы предложили, чтобы «Минск» продолжился и чтобы мы решили вопрос прекращения огня, и хочется, чтобы в ближайшее время мы остановили эту войну», - заявил он. «Я хочу надеяться, что за год у нас уже не будет этой войны», - добавил Зеленский.

Порошенко будет сидеть. Первое интервью Андрея Портнова в Киеве

В воскресенье, 19 мая, в Украину, после пятилетнего отсутствия вернулся бывший заместитель главы Администрации президента Януковича Андрей Портнов. В эксклюзивном интервью "Стране" он рассказал о том, чем планирует заняться уже в самое ближайшее время.
Итак, обо всем по порядку. Известный юрист Андрей Портнов рассказал нам о том, на чем планирует сосредоточиться в своей деятельности в ближайшее время, каким образом и за что будет обеспечено привлечение к уголовной ответственности уходящего президента Петра Порошенко, кому из соратников Порошенко грозит срок, а также о своих взаимоотношениях с командой Владимира Зеленского, судьбах руководителей ключевых силовых структур, судов и Верховной Рады. Так, Андрей Портнов заявил, что уже с завтрашнего дня (с 20 мая - Прим.Ред.) начинает подачу заявлений в НАБУ и ГБР о совершенных преступлениях Петром Порошенко и людьми из его окружения. В главном фокусе, как говорит экс-замглавы АП - те злоупотребления, которые вызывали наибольший резонанс в обществе. Это хищения в армии, история с оборонным заказом завода "Кузня на Рыбальском" и продажи этого актива за 300 млн долларов, а также панамские оффшоры пятого президента. Портнов считает, что украинские суды удовлетворят ходатайства прокуроров о взятии под стражу Порошенко. При этом он также считает необходимым обеспечение ареста имущества уходящего президента и его активов, в том числе в оффшорной юрисдикции. Для этого команда Портнова уже провела подготовительную работу и консультации в Панаме и Великобритании. Портнов назвал ряд персоналий из окружения Порошенко, которым грозит уголовное преследование в первую очередь. Среди них глава его фракции в парламенте Герасимов, глава фракции "Народного Фронта" Максим Бурбак, бывший замглавы Администрации президента Алексей Филатов, нардеп Сергей Пашинский и коммерсанты-чиновники из окружения Порошенко. Комментируя свои отношения с командой нового президента Портнов говорит, что не видит себя в системе органов власти при Зеленском-президенте. Также Портнов считает, что руководители СБУ Грицак и ГПУ Луценко должны быть отправлены в отставку. А у нового главы государства есть все юридические основания для роспуска Верховной Рады. Полностью интервью Андрея Портнова смотрите на видео.

Чіткий орієнтир щодо середньої зарплати в Україні на 2021 рік – $620

Уряд має чіткий орієнтир щодо того, якою має бути середня зарплата в Україні на 2021 рік – у доларовому еквіваленті це 620 дол. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час підписання нової тристоронньої Генеральної угоди із профспілками та роботодавцями. «Одне з найважливіших завдань Уряду – зростання національної економіки. Ріст економіки дозволить дати нову якість життя людей через збільшення їхніх доходів. Наш Уряд вже створив механізми, які дали можливість збільшити мінімальну зарплату в 3 рази за останні 3 роки, середню – у 2 рази. Уряд має чіткий орієнтир щодо середньої зарплати в Україні на 2021 рік. У доларовому еквіваленті це 620 дол. – абсолютно реальний показник, який допоможе збільшити мотивацію українців працювати на власну економіку», – зауважив Глава Уряду.
Окремо Володимир Гройсман наголосив на розвитку середнього класу в Україні. «Для мене принципово, щоб в Україні був розвинений середній клас, до якого має належати український вчитель, лікар, робітник. У наступних роках будемо робити все, щоб виконати це завдання», – сказав Прем’єр-міністр. Зазначимо, у новій Угоді Уряд робить акцент на просуванні вітчизняного виробника на внутрішньому та зовнішньому ринках. Зокрема, визначено спільні зобов’язання щодо створення: - конкурентоспроможних робочих місць; - умов для легалізації зайнятості та оплати праці; - удосконалення системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, професійного навчання працівників. Вперше в Угоді містяться окремі зобов’язання безпосередньо роботодавців, що стосуються забезпечення належного рівня охорони і умов праці, лікування та оздоровлення працівників....
Цю та іншу хєррь можете почитати тут.

В 2019 році залізничне сполучення до країн ЄС буде розширено, - Володимир Омелян

"...ми плануємо запровадити потяги сполученням Київ-Берлін та Мукачеве-Кошице вже цього року. Ми продовжуємо свою політику розширення транспортного сполучення з ЄС..."
Полный текст сообщение министэрства инфраструктуры
1 2
3
4